Klub Europejski - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Klub Europejski

Koła zainteresowań
.......................................................
12 października 2016 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach Klubu Młodego Europejczyka. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IVa i IV c, a spotkanie poprowadził Pan z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Kielce. Tematem spotkania była geneza powstania Unii Europejskiej oraz jej najważniejszych struktur. Uczniowie otrzymali wiele ciekawych informacji na temat praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa we Wspólnocie oraz poznali symbole Unii. Uczniowie mieli również okazję wykazać się swoją wiedzą na temat Unii w trakcie przygotowanego przez prowadzącego quizu. Jednym z elementów spotkania było wspólne odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej.
                                                                                                                                             Agata Rogozińska, Dorota Świtowska
......................................................
W ramach Klubu Młodego Europejczyka w dniu 8 listopada 2016 r. klasa II c uczestniczyła w warsztatach „Pamiętajmy o przodkach – o obchodach Święta Zmarłych na świecie” w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Dzieci na zajęciach poznały odpowiedź na pytania: skąd się wzięło Święto Halloween, co jedzą z okazji święta dzieci meksykańskie, a gdzie puszcza się łódeczki na wodę? Jak wspominają swoich przodków w Skandynawii, na Filipinach czy w Afryce? W drugiej części warsztatów uczniowie wykonali maski, których używają dzieci meksykańskie w czasie obchodów Święta Zmarłych.
                                                                                                                                            Ilona Jaroszek-Kruk, Agata Rogozińska
.....................................................
W dniu 15 grudnia 2016 r. klasa IV a, w ramach Klubu Młodego Europejczyka, już po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach na temat Unii Europejskiej. Pierwszym zadaniem uczniów było zaprojektowanie rewersu monety o wartości 1 euro dla Polski. Następnie uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat Wspólnoty grając w grę „Gwiezdny Express”. Jej celem jest sprawdzenie wiedzy z geografii i historii Unii, jak również poznanie nowych informacji na jej temat.
Dorota Świtowska, Agata Rogozińska
.....................................................
W dniu 12 stycznia, klasa V c, w ramach Klubu Młodego Europejczyka, uczestniczyła w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Kielcach. Zajęcia przeprowadził współpracujący z Klubem przedstawiciel Europe Direct Kielce a dotyczyły one polityki regionalnej i strukturalnej Unii Europejskiej. W czasie prezentacji uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze fakty na temat Wspólnoty, jak również poznali korzyści dla Polski wynikające z członkowstwa w Unii Europejskiej. W kolejnej części zajęć uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat państw członkowskich Unii, motywacją były również ciekawe nagrody, które mogli zdobyć.
 
Dorota Świtowska, Agata Rogozińska
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego