Świetlica szkolna - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Świetlica szkolna

.....................................
Do świetlicy szkolnej uczęszczają uczniowie z klas I-V, z czego większość to dzieci dojeżdżające ze Zgórska, Szewc, Słowika i Sitkówki. Są podzieleni na kilka grup wiekowych, których wychowawcami są: Beata Woźniak, Marzena Kołodziej, Adriana Tarach, Justyna Golmento-Bobrowska. Nad przebiegiem pracy świetlicy i stołówki szkolnej czuwa kierownik p. Bernadetta Stefańska.

Wraz z wychowawcami opracowaliśmy regulamin świetlicy, zasady bycia razem, kryteria przyznawania odznaki "Wychowanek na szóstkę". Wypracowane reguły doskonalą umiejętności współżycia w społeczności świetlicowej, rozwijają samorządność, kształtują postawy społeczne, pozwalają na właściwe rozumienie pojęcia sprawiedliwości, uczą obiektywnej oceny w stosunku do siebie i innych członków naszej małej społeczności. Organizujemy zajęcia: plastyczno-techniczne, taneczne, sportowe, pogotowie języka angielskiego, czytelnicze, komputerowe, ale przede wszystkim staramy się stworzyć dzieciom ciepłą atmosferę, by choć trochę poczuły się jak w domu. Posiadamy miejsce na stałą ekspozycję prac wykonanych przez naszych wychowanków.

Podczas zajęć stosowane są różnorodne techniki pracy w grupie oraz wykorzystywane są nowoczesne pomoce dydaktyczne (tablica interaktywna, programy multimedialne, gry dydaktyczne i inne). Dzieci otrzymują pomoc w odrabianiu lekcji, korzystają z pomocy koleżeńskiej. Każdego roku przygotowujemy oraz włączamy się do różnorodnych akcji. Ogólnopolski Tydzień Kariery, Grudniowy Turniej Trójek Piłkarskich, Giełda Świąteczna, Szkolne Talenty, Gdy Pasja w Duszy Gra, Wiosenny Turniej z Klasą to tylko niektóre działania wpisane na stałe do kalendarza świetlicy.

........................................
Rok szkolny 2016/17
...................................................
Pluszaki na zabawie andrzejkowej w świetlicy.
25.11.2016 r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z Dniem Pluszowego Misia. Wychowankowie świetlicy oraz uczniowie z klas I-III przynieśli swoje ulubione pluszaki, które zaprezentowali podczas wspólnej zabawy. Nie obyło się też bez wróżb. Dzieci ciągnęły losy z przepowiednią na przyszły rok, układały buty wróżąc szybkie zamążpójście, przebijały serca, wskazując tym samym imię sympatii. Zabawa była przednia! Po raz pierwszy dzieci miały możliwość zaprezentowania nie tylko siebie, ale również swoich Przytulanek. Czas szybko i miło upłynął i wszyscy we wspaniałych humorach rozeszli się do domów.
...................................................
Karnawał w „tłusty czwartek” w świetlicy szkolnej.
Przednia zabawa odbyła się w „tłusty czwartek” 5 lutego 2016 r. w świetlicy szkolnej. Karnawałowe harce rozpoczęły się konkursem tańca „Mkcarena”, w którym I miejsce zajęła Alicja Cęcek z klasy II c. Jak na tłusty czwartek przystało pączki i różne słodkości stały się stałym punktem zabaw. W konkursie jedzenia pączków zawieszonych na sznurku zwyciężyła Daria Zapała z klasy I d, a ponad 20 wychowanków otrzymało nagrody za wybitne zdolności taneczne i super zabawę.
........................................................
Najładniejsza palma ze Szkoły Podstawowej w Nowinach podczas I Nowińskiego Kiermaszu Wielkanocnych Tradycji.
19 marca 2016 r. Szkoła Podstawowa z Nowin wzięła udział w I Gminnym Kiermaszu Tradycji Wielkanocnych zorganizowanym przez G.O.K. w Nowinach oraz Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny. Uczniowie z naszej szkoły własnoręcznie wykonali stroiki, pisanki, koszyczki, palmy oraz ozdoby związane z Wielkanocą. Palma wielkanocna z naszej szkoły okazała się nie tylko największą palmą ale również najładniejszą i najbardziej urozmaiconą w przeróżne gałązki i ozdoby.
...................................................
Świetlicowa Liga Mistrzów
Dnia 02.06.2016 r. odbyła się Pierwsza Świetlicowa Liga Mistrzów. To był dzień pełen emocji i dobrej zabawy. Uczniowie z klas I-III rywalizowali ze sobą na poziomie  klas.
Wyniki turnieju:
Klasy III
I miejsce  klasa III c (FC Barcelona)
II miejsce klasa III b (Real Madryt)
III miejsce klasa III a (Sevilla FC)
Klasy II
I miejsce klasa II a (Atletico Madryt)
II miejsce klasa II d (Bayern Munich)
III miejsce klasa II b ( Sevilla FC)
IV miejsce klasa II c (FC Barcelona)
Klasy I
I miejsce klasa I b (Bayern Munich)
II miejsce klasa I d (Real Madryt)
III miejsce klasa I c (FC Barcelona)
IV miejsce klasa I a (Atletico Madryt)
V miejsce klasa I e (Sevilla FC)
...................................................
Od dnia 23.02.2017 do dnia 28.02.2017 można było oddawać głosy na MISS i MISTERA KOLEŻEŃSTWA w świetlicy. Każde dziecko mogło oddać dwa głosy w tajnym głosowaniu, jeden na chłopca i jeden na dziewczynkę. We wtorek 28.02.2017 w świetlicy odbyła się zabawa ostatkowa połączona z ogłoszeniem wyników.
Osoby, które otrzymały największą liczbę głosów w kolejności:
Dziewczynki:
Julia Kopolovets II d
Ania Kozieł III d
Alicja Wawrzycka I a
Nina Sadowska II d
Amelia Porzucek III b
Chłopcy:
Igor Adamczyk II e
Alan Baran III a
Fabian Mazur II c
Sebastian Bentkowski III b
Filip Antoniak III d
............................................
Rok szkolny 2017/18
.............
  • Zgoda rodziców na samodzielne opuszczanie świetlicy szkolnej przez dziecko - oświadczenie.
......................................
Świetlica szkolna z wizytą w Państwowej Szkole Muzycznej w Kielcach „BEZPIECZNA + MUZYCZNA”
Nauczyciele świetlicy SP w Nowinach nawiązali współpracę ze świetlicą w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. W dniu 26.10.2017r. uczniowie, a zarazem wychowankowie świetlicy, z klasy „III b” i III „c”, wzięli udział w projekcie artystycznym z zakresu bezpieczeństwa pt. „BEZPIECZNA + MUZYCZNA”.
Na  dużej scenie sali koncertowej uczniowie szkoły muzycznej poprzez autorską piosenkę przekazali m.in.: Jak uchronić się przed zagrożeniami? Jak zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo? Jak nie dać się złapać w sidła uzależnienia? Jak odmawiać, gdy jest się namawianym? Następnie mali aktorzy z klas III tejże szkoły wystąpili w przedstawieniu pt. „O księciu, który za pomocą Internetu dorobił się debetu”. Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali, do czego może doprowadzić nieprawidłowe korzystanie z Internetu. Całość projektu podsumowały zaproszone policjantki, które poprowadziły krótką prelekcję z zakresu bezpieczeństwa  oraz przekazały każdemu dziecku odblaski w postaci breloczka i opaski. Połączenie muzyki instrumentalnej, piosenki oraz dialogów przyczyniło się do żywiołowej reakcji publiczności oraz prawdziwego zainteresowania poruszanymi kwestiami bezpieczeństwa.
Nauczyciele oraz uczniowie przekazują serdeczne podziękowania za zaproszenie dla Dyrekcji Szkoły Muzycznej oraz Pani Aleksandry Klusek Gębskiej.  
.....................................
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w świetlicy szkolnej – marzec 2018
......................................
I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Nowinach w konkursie na wielkanocną palmę podczas III Nowińskiego Kiermaszu Wielkanocnych Tradycji. Palma na konkurs została wykonana przez wychowanków świetlicy z klas I-V oraz wychowawców świetlicy szkolnej.
....................................................
Rok szkolny 2018/19
........................
Zabawa andrzejkowa w świetlicy
W dniu 29.11.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa dla wychowanków świetlicy. Imprezę poprowadziły wychowawczynie świetlicy. W zabawie i konkursach pomagały wróżki – uczennice klasy V b. W trakcie imprezy dzieci zapoznały się z tradycjami i wróżbami związanymi z andrzejkami. Podczas zabawy odbyły się konkursy taneczne, dokonano wyboru najlepszej tancerki i najlepszego tancerza. Zwycięzcy w konkursach otrzymali słodkie nagrody a wszyscy uczestnicy zabawy słodki poczęstunek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w różnych wróżbach m.in.: wróżbie z butami, losowaniu imion i zawodów, przepowiedniami przyszłości. Zabawa była wyśmienita!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego