Szkolny Klub Wolontariatu - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Szkolny Klub Wolontariatu

....................................
 "Chodź pomaluj mój świat na żółto…"
Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole
 
21 listopada 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Po raz pierwszy akcja ta została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu i już spotkała się z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.

Ideą tego dnia było okazywanie wzajemnego szacunku, obdarzanie się uśmiechem i dobrym słowem oraz niesienie pomocy innym. Uczniowie ubrani w żółte kolory, na znak optymizmu i radości, świętowali wykonując różne zadania specjalne wobec swoich kolegów. Za obdarzenie kogoś komplementem, poniesienie plecaka czy pomoc w pracy domowej otrzymywali wdzięczność kolegów oraz symboliczne „medale życzliwości”. Najaktywniejszych uczniów w tym szczególnym dniu nagrodzono pamiątkowymi dyplomami.

Był  to dzień wyjątkowy - pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i wzajemnej koleżeńskiej pomocy. Mamy nadzieje, że takich dni w naszej szkole będzie jak najwięcej.
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
......................................
Dzień Wolontariusza w naszej szkole
Chwile spędzone z książką należą do niezapomnianych. Mamy wówczas możliwość odbyć podróże do nieznanych miejsc, wzruszyć się losami bohaterów lub powrócić do krainy dzieciństwa, kiedy rodzice zapoznawali nas z wierszami o lokomotywie, czy kaczce – dziwaczce. Właśnie utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima czytały uczniom klas pierwszych wolontariuszki z klasy VII b należące do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Pierwszoklasiści mogli poznać opowieści kłamczuchy, skarżypyty lub razem z sójką wybierać się za morze, a także podsłuchać rozmowę warzyw ,,Na straganie w dzień targowy’’. Celem akcji było zaakcentowanie Dnia Wolontariusza, a także zachęcenie najmłodszych do częstych kontaktów z książką. Przedstawione przez uczennice wiersze bardzo podobały się pierwszoklasistom, którzy z uwagą słuchali ciekawych historii. Oby sami często sięgali po kolejne pozycje autorów dla dzieci.
 
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
...................................
Konkurs na nazwę dla naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu został rozstrzygnięty! Od dziś nazywamy się "Pomocne Orlęta". To dzięki twórczości i kreatywności naszych uczniów - Filipa Odziemek i Zuzanny Wojsa, możemy działać pod nowym hasłem. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za różnorodne i ciekawe pomysły.
....................................
 
Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji „Opatrunek na Ratunek”. Zbieraliśmy bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki oraz rękawiczki jednorazowe, aby przekazać je misjonarzom pracującym w szpitalach i przychodniach w Afryce. Serdecznie dziękujemy Wam kochani za wsparcie!!!
.....................................
AKCJA „GÓRA GROSZA” TRWA!!!
Drodzy uczniowie, rodzice i wszyscy ludzie dobrej woli. Od listopada w naszej szkole trwa zbiórka drobnych monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.  Zebrane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.
Do końca lutego 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu będą systematycznie przeprowadzać zbiórki monet w klasach. Monety można także wrzucać do puszek umieszczonych w pokoju pedagoga i psychologa szkolnego (sala 18).
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie” – POMAGAJMY!
Opiekunowie akcji: Magdalena Cedro, Ewelina Włodarska.  
.....................................
W środę podsumowaliśmy akcję pt. „Pies w potrzebie” na rzecz nowińskiego schroniska. SKW pragnie z przyjemnością poinformować, że zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy suchej i mokrej, dużą ilość koców i kołder oraz zabawki i inne akcesoria. Akcja ta pokazała, że nasi uczniowie są wrażliwi na los zwierząt i chętni do pomocy. Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję serdecznie dziękujemy oraz pragniemy przypomnieć, że do końca roku szkolnego można nadal wspierać bezdomne pieski. Przynoście produkty i rzeczy, które mogą chociaż trochę umilić żywot zwierząt w schronisku do opiekunów SKW lub do p. Świtowskiej (podziękowania kierujemy także do niej za pomoc oraz uczennicom kl. V a).
.....................................
Akcja Góra Grosza zakończona!
W tym roku szkolnym po raz pierwszy nasza Szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", której patronuje Minister Edukacji Narodowej. Głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
 
Dla naszych uczniów akcja wniosła również wiele korzyści. Przede wszystkim integracja uczniów wokół szczytnego celu. Wolontariusze z naszego klubu "Pomocne Orlęta" z zaangażowaniem zbierali monety do puszek i propagowali idee pomocy potrzebującym. Dzięki wsparciu uczniów i nauczycieli , w naszej szkole udało się zebrać kwotę 365 zł i 61 groszy. Już dziś wiemy, że w przyszłym roku będziemy chcieli pobić ten rekord! A wszystko to dla dobra potrzebujących dzieci. Koordynatorami akcji byli: p. Magdalena Cedro i p. Ewelina Włodarska.
 
W imieniu wszystkich obdarowanych DZIĘKUJEMY!
 
...................................
Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Pomocne Orlęta”  wraz z opiekunami postanowili dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Akcja ta polega na pisaniu i wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, często przebywających długotrwale na oddziałach szpitalnych. Na stronie Marzycielska Poczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowaniach i pasjach czy krótką historię ich życia. Szkolny Klub Wolontariatu w miesiącu kwietniu szczególnie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tej akcji. Przedstawiciele każdej klasy będą odpowiedzialni za gromadzenie listów i przekazywaniem ich wolontariuszom. Przeprowadzimy także akcje wspólnego pisania listów i tworzenia kartek  –  30 kwietnia (poniedziałek) dla uczniów klas VI i VII oraz 26 kwietnia (czwartek) dla uczniów klas I-V.
Wszystkie zebrane listy i kartki zostaną wysłane przez naszych wolontariuszy do wybranych dzieci z Marzycielskiej Poczty.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego