Apele i akademie - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Apele i akademie

Uroczystości > Rok szkolny2017/18
.......................................
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
........................................
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
......................................
 
Ślubuję być dobrym uczniem!
23 października 2017 roku, tę datę z pewnością zapamiętają wszyscy najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Tego dnia nastąpiły ważne dla pierwszaków chwile, w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. „Orląt Lwowskich” w Nowinach przyjęto pięćdziesięcioro siedmioro pierwszoklasistów. Uroczystość pasowania na uczniów to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uczniowie klas Ia, Ib i Ic w części artystycznej zaprezentowali to, czego się już nauczyli, a jednocześnie pokazali, że zasłużyli na miano ucznia. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu Pasowania na Ucznia dokonała pani dyrektor Joanna Wojcieszyńska. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez rodziców słowniczki ortograficzne oraz upominki od wójta gminy Sitkówka-Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicza. Egzamin na ucznia zdali śpiewająco, ich życie w tej szkole zapowiada się obiecująco.
......................................
Dnia 23 października 2017 roku o godzinie 10.00 uczniowie klas III naszej szkoły przedstawili krótki apel słowno-muzyczy, poświęcony Janowi Pawłowi II, wielkiemu człowiekowi, który przemieniał ludzkie serca, kruszył mury niezgody, budował mosty miłości i zbliżał nas do Boga. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem Barki, pieśni oazowej, o której Jan Paweł II powiedział, że: „miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe, i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie laty. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła”.
.......................................
"Niech nam żyje stan górniczy..."
W dniu górniczego święta uczniowie klasy III c spotkali się z przedstawicielami Zarządu Dyckerhoff Polska i Zakładów Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica SA oraz z górnikami kopalni Kowala. Dzieci przedstawiły program artystyczny, składający się z wierszy i piosenek o białych górnikach, aby podziękować za ich ciężką i niebezpieczną pracę. Klasa III c złożyła również życzenia na nadchodzący  rok Zarządowi i górnikom w imieniu całej społeczności szkolnej, a Dyrektor Szkoły Pani Joanna  Wojcieszyńska w imieniu Grona Pedagogicznego i pracowników naszej  szkoły. W podziękowaniu za pamięć i zaangażowanie dzieci otrzymały upominki i słodycze. Uroczystości uwieńczone zostały na wspólnych, pamiątkowych zdjęciach.
Ilona Jaroszek-Kruk
.......................................
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły i magiczny czas, pełen ciepła i miłości. W czwartek 21 grudnia 2017 r., dzieci z klasy II b i III a, kolędą Cicha noc, wprowadziły wszystkich zgromadzonych gości w świąteczny nastrój, wystawiając Jasełka pod tytułem Kolęda na ziemi. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych kostiumach prezentowali się doskonale. Zgodnie z polską tradycją w przedstawieniu można było zobaczyć: małego Jezuska, Maryję i Józefa, pasterzy i piękne anioły, które tego dnia zstąpiły na ziemię. Do stajenki przybyły dzieci, ofiarując Dzieciątku dary oraz swe gorące serduszka. Nie zabrakło również orszaku Trzech Króli. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie. Dzieciom należą się pochwały za pokonanie tremy, za kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyli wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbili serca całej widowni. Występ małych artystów wsparł szkolny chór, którego soliści zaśpiewali kolędy: Maleńka miłość, Kolęda dla nieobecnych. Na koniec programu artystycznego zabrzmiał jeden z najpiękniejszych polskich utworów świątecznych Jest taki dzień...
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego