Klasy I-III - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Klasy I-III

Koła zainteresowań > Koło teatralne

........................................................................
No i stało się… 30 października po raz pierwszy w roku szkolnym 2013/14 stanęliśmy na scenie w pięknych strojach i z warsztatem aktorskim, który udało nam się wypracować. Przedstawiliśmy zabawną historię pt. „Jacek  i Wacek  z wizytą u Pani Jesieni”. Byli wśród nas mistrzowie kreowania wyrazistej postaci, eksperci w zarażaniu publiczności dobrym humorem. Wszyscy byliśmy pewni jednego, że tego dnia damy z siebie wszystko, aby naszą grą oczarować publiczność, jury i móc być z siebie dumnym. I udało się!

....................................................................
„HU,HU HA NASZA ZIMA ZŁA”

W miesiącu lutym podczas balu karnawałowego grupa teatralna klas I-III wystąpiła z programem artystycznym po przewrotnym tytułem „Hu, hu, ha nasza zima zła”. Przed zgromadzoną publicznością dzieci przedstawiły swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zaprezentowały się też w ciekawych układach tanecznych. Celem przedstawienia było przypomnienie dzieciom, że zimą bawimy się świetnie, ale bezpiecznie. Należy również pamiętać o dokarmianiu w tym okresie ptaków i zwierząt, by nie zginęły z głodu i chłodu.

........................................................................
Gminny przegląd teatrzyków szkolnych

...........................................................................
Dnia 28 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się XV Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach. Występujących oceniało jury w składzie: Wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, Dyrektor GOK „Perła” Jacek Kania oraz Irena Wawszczak pracownik WDK w Kielcach. W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie naszej szkoły. Ponadto przyznano wyróżnienia dla małych aktorów za najlepszą kreację aktorską i otrzymała ją Paulina Okła z klasy III b.
............................................................................
W dniu 29 kwietnia 2015 r. Koło Teatralne klas I-III prowadzone pod kierunkiem p. Jadwigi Ochab i p. Iwony Sokołowskiej zaprezentowało uczniom naszym szkoły przedstawienie pt."Jarzębinka". Wspaniała gra małych aktorów, bardzo ciekawa inscenizacja oraz niezwykle interesująca historia "Jarzębinki" mocno poruszyła i zachwyciła wszystkich widzów zebranych na sali gimnastycznej. 
...................................................
Rok szkolny 2016/17
..................................................
Z wizytą u górników
 
Górnik wziął świder do ręki, a ja życzenia mu składam;
Niech kamień będzie miękki, jak słodka czekolada.
Górnik ma dziś barbórkę, a ja zaśpiewam mu ładnie,
Górnicza czapka z piórkiem niech w tańcu ci nie spadnie.”
 
Dnia 2 grudnia 2016 roku z okazji Dnia Górnika oraz święta patronki wszystkich górników, św. Barbary, dzieci z koła teatralnego klas młodszych wraz z panią dyrektor Joanną Wojcieszyńską i wychowawcą Iwoną Sokołowską udały się do siedziby firmy Dickerhoff Polska w Nowinach. Jesteśmy mieszkańcami „Białego Zagłębia”, dlatego kładziemy szczególny nacisk na pielęgnowanie tradycji związanych z obchodami Dnia św. Barbary – patronki górników. W spotkaniu uczestniczyli: prezes firmy Krzysztof Kocik, dyrektor Krzysztof Kieres oraz kadra kierownicza i przedstawiciele poszczególnych wydziałów firmy. Górnicy pięknie prezentowali się w galowych strojach, a dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi i czapce górniczej.
 
Mali artyści wystąpili z krótkim programem słowno-muzycznym życząc górnikom z okazji ich święta, aby w trakcie wykonywania codziennych obowiązków towarzyszyło im zawsze poczucie bezpieczeństwa - i to zarówno bezpieczeństwa własnego życia jak i zdrowia. Na koniec spotkania dzieci złożyły na ręce prezesa piękny stroik, a górnicy odwdzięczyli się miłymi słowami i obdarowali wszystkich upominkiem.

Spotkanie zostało udokumentowane wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.
......................................
W maju 2017 r. odbył się VII Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych, w którym mali aktorzy - członkowie koła teatralnego klas I-III przedstawili proekologiczne przedstawienie pt. „Ratujmy kasztanowce!”. Tego dnia aktorzy dali z siebie wszystko, swoją grą oczarowali publiczność, jury i byli z siebie dumni. I udało się!
.....................................
Rok szkolny 2017/18
.....................................
Dnia 12 kwietnia 2018 roku odbył się finał XVIII Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych w auli gimnazjum w Nowinach. Mali aktorzy zasługują na uznanie za zaangażowanie, twórczą aktywność, umiejętność pracy w zespole, pragnienie rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. W trakcie uroczystości uczestnicy konkursu oraz ich nauczyciele otrzymali dyplomy, medale i podziękowania. Mamy nadzieję że uczestnictwo w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych było dla dzieci okazją do skonfrontowania swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z innych szkół, zainspirowało do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań teatrem i sztuką aktorską, dostarczyło wielu miłych wrażeń.
..................................................
Rok szkolny 2018/19
.......................
 
WIZYTA U GÓRNIKÓW
 
„WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DRODZY GÓRNICY!
O WASZYM ŚWIĘCIE PAMIĘTAMY I NAJGORĘTSZE ŻYCZENIA SKŁADAMY
ABY WASZE DNI BYłY ZAWSZE POGODNE I SPOKOJNE
ABY CZUWAł NAD WAMI DOBRY DUCH KOPALNI „
 
4 grudnia 2018 r. z okazji BARBÓRKI dzieci z koła teatralnego klasy III b wraz z panią dyrektor Sylwią Trepka i wychowawcą Jadwigą Ochab udały się z życzeniami do górników z kopalni wapienia dewońskiego Zakładów Przemysłu Wapienniczego „Trzuskawica” w Sitkówce k/Kielc. W spotkaniu uczestniczył prezes firmy Janusz Miłuch.
Dzieci przygotowały z tej okazji krótki program artystyczny: okolicznościowe piosenki, taniec i wiersze, które były podziękowaniem za trud, ciężką i niebezpieczną pracę górniczą. Podczas spotkania miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat zawodu górnika – wapiennika, oraz zostały zaproszone do zwiedzenia zakładu produkującego wapno. Skorzystają z tego zaproszenia w innym terminie. Na koniec spotkania dzieci złożyły na ręce prezesa piękny stroik, który odwdzięczył się małym aktorom miłymi słowami i obdarował wszystkich upominkami.
.....................................
BARBÓRKOWE SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI
 
„Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników.
Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.
   Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony.
    Za czarny węgiel i za cement chwała górnikom dzielnym, wytrwałym.
Aby czuwał nad wami DOBRY DUCH KOPALNI”
 
Dnia 7 grudnia 2018 roku z okazji Dnia Górnika oraz święta patronki wszystkich górników, św. Barbary, dzieci z koła teatralnego klasy IIIb wraz z panią dyrektor Joanną Wojcieszyńską i wychowawcą Jadwigą Ochab udały się do siedziby firmy Dickerhoff Polska w Nowinach. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Krzysztof Kieres oraz kadra kierownicza i przedstawiciele poszczególnych wydziałów firmy.
Mali artyści wystąpili z krótkim programem słowno-muzycznym dziękując górnikom z okazji ich święta piosenką, tańcem i wierszem za trud, ciężką i niebezpieczną pracę. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat zawodu górnika. Panowie przybyli w odświętnym stroju, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Galowy mundur górnika z czapką i pióropuszem bardzo się podobał. Na koniec spotkania dzieci złożyły na ręce prezesa piękny stroik, który odwdzięczył się małym aktorom miłymi słowami i obdarował wszystkich upominkami.
.....................................
Dnia  11 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci klas I-III pod hasłem:
„Nie niszczę, nie śmiecę, recytuję oraz czyste środowisko promuję”.
Organizacją zajęły się panie: Iwona Sokołowska i Jadwiga Ochab, opiekunki koła teatralnego klas I-III.

Celem konkursu było:
- zainteresowanie najmłodszych tematyką przyrodniczą i ekologiczną poprzez poezję;
- rozwijanie wiedzy na temat środowiska naturalnego i jego ochrony w oparciu o poezję dziecięcą;
- uwrażliwienie na bogactwo i różnorodność fauny i flory w poezji dla najmłodszych;
- poszerzenie wiedzy na temat gatunków roślin i zwierząt obecnych w literaturze dziecięcej;
- rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem literackim;
- wzbogacanie poprawnej wymowy;
- propagowanie czytelnictwa;
- dbałość o kulturę słowa;
- doskonalenie warsztatu artystycznego poprzez udział w konkursie;
- uwrażliwienie na piękno polskiej mowy;
- zainteresowanie najmłodszych żywym słowem.
Ocenie podlegały:
– dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika,
– interpretacja utworu,
– dykcja, modulacja, tempo mówienia,
– ogólny wyraz artystyczny.
Jury w składzie:
- Pani Julita Zając, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej
- Pani Grażyna Żak
- Pani Elżbieta Zawadzka
Wyłoniono następujących zwycięzców:
Klasy pierwsze:
I miejsce – Franciszek Kania SP Nowiny
II miejsce –  Bartłomiej Woś SP Nowiny
III miejsce  – Zuzanna Łyczek SP Nowiny i Judyta Osuch SP Bolechowice
Klasy drugie:
I miejsce - Aleksandra Matysik SP Nowiny
II miejsce - Maja Skowyrska SP Bolechowice
III miejsce – Martyna Starz SP Nowiny
Klasy trzecie:
I miejsce – Hanna Dańczuk SP Nowiny
II miejsce – Gabriela Toczek SP Nowiny
III miejsce – Mikołaj Grzegorczyk SP Kowala
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego