Klasy I-III - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Klasy I-III

Koła zainteresowań > Koło teatralne

........................................................................
No i stało się… 30 października po raz pierwszy w roku szkolnym 2013/14 stanęliśmy na scenie w pięknych strojach i z warsztatem aktorskim, który udało nam się wypracować. Przedstawiliśmy zabawną historię pt. „Jacek  i Wacek  z wizytą u Pani Jesieni”. Byli wśród nas mistrzowie kreowania wyrazistej postaci, eksperci w zarażaniu publiczności dobrym humorem. Wszyscy byliśmy pewni jednego, że tego dnia damy z siebie wszystko, aby naszą grą oczarować publiczność, jury i móc być z siebie dumnym. I udało się!

....................................................................
„HU,HU HA NASZA ZIMA ZŁA”

W miesiącu lutym podczas balu karnawałowego grupa teatralna klas I-III wystąpiła z programem artystycznym po przewrotnym tytułem „Hu, hu, ha nasza zima zła”. Przed zgromadzoną publicznością dzieci przedstawiły swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zaprezentowały się też w ciekawych układach tanecznych. Celem przedstawienia było przypomnienie dzieciom, że zimą bawimy się świetnie, ale bezpiecznie. Należy również pamiętać o dokarmianiu w tym okresie ptaków i zwierząt, by nie zginęły z głodu i chłodu.

........................................................................
Gminny przegląd teatrzyków szkolnych

...........................................................................
Dnia 28 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się XV Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach. Występujących oceniało jury w składzie: Wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, Dyrektor GOK „Perła” Jacek Kania oraz Irena Wawszczak pracownik WDK w Kielcach. W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie naszej szkoły. Ponadto przyznano wyróżnienia dla małych aktorów za najlepszą kreację aktorską i otrzymała ją Paulina Okła z klasy III b.
............................................................................
W dniu 29 kwietnia 2015 r. Koło Teatralne klas I-III prowadzone pod kierunkiem p. Jadwigi Ochab i p. Iwony Sokołowskiej zaprezentowało uczniom naszym szkoły przedstawienie pt."Jarzębinka". Wspaniała gra małych aktorów, bardzo ciekawa inscenizacja oraz niezwykle interesująca historia "Jarzębinki" mocno poruszyła i zachwyciła wszystkich widzów zebranych na sali gimnastycznej. 
...................................................
Rok szkolny 2016/17
..................................................
Z wizytą u górników
 
Górnik wziął świder do ręki, a ja życzenia mu składam;
Niech kamień będzie miękki, jak słodka czekolada.
Górnik ma dziś barbórkę, a ja zaśpiewam mu ładnie,
Górnicza czapka z piórkiem niech w tańcu ci nie spadnie.”
 
Dnia 2 grudnia 2016 roku z okazji Dnia Górnika oraz święta patronki wszystkich górników, św. Barbary, dzieci z koła teatralnego klas młodszych wraz z panią dyrektor Joanną Wojcieszyńską i wychowawcą Iwoną Sokołowską udały się do siedziby firmy Dickerhoff Polska w Nowinach. Jesteśmy mieszkańcami „Białego Zagłębia”, dlatego kładziemy szczególny nacisk na pielęgnowanie tradycji związanych z obchodami Dnia św. Barbary – patronki górników. W spotkaniu uczestniczyli: prezes firmy Krzysztof Kocik, dyrektor Krzysztof Kieres oraz kadra kierownicza i przedstawiciele poszczególnych wydziałów firmy. Górnicy pięknie prezentowali się w galowych strojach, a dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi i czapce górniczej.
 
Mali artyści wystąpili z krótkim programem słowno-muzycznym życząc górnikom z okazji ich święta, aby w trakcie wykonywania codziennych obowiązków towarzyszyło im zawsze poczucie bezpieczeństwa - i to zarówno bezpieczeństwa własnego życia jak i zdrowia. Na koniec spotkania dzieci złożyły na ręce prezesa piękny stroik, a górnicy odwdzięczyli się miłymi słowami i obdarowali wszystkich upominkiem.

Spotkanie zostało udokumentowane wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.
......................................
W maju 2017 r. odbył się VII Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych, w którym mali aktorzy - członkowie koła teatralnego klas I-III przedstawili proekologiczne przedstawienie pt. „Ratujmy kasztanowce!”. Tego dnia aktorzy dali z siebie wszystko, swoją grą oczarowali publiczność, jury i byli z siebie dumni. I udało się!
.....................................
Rok szkolny 2017/18
.....................................
Dnia 12 kwietnia 2018 roku odbył się finał XVIII Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych w auli gimnazjum w Nowinach. Mali aktorzy zasługują na uznanie za zaangażowanie, twórczą aktywność, umiejętność pracy w zespole, pragnienie rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. W trakcie uroczystości uczestnicy konkursu oraz ich nauczyciele otrzymali dyplomy, medale i podziękowania. Mamy nadzieję że uczestnictwo w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych było dla dzieci okazją do skonfrontowania swoich dokonań z osiągnięciami kolegów z innych szkół, zainspirowało do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań teatrem i sztuką aktorską, dostarczyło wielu miłych wrażeń.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego