Konkursy - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkursy

30 września 2016 roku Wydawnictwo WKM „Rachmistrz” Mateusz Grabowski organizuje VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. W naszej szkole to symboliczne święto odbędzie się dzień wcześniej, tj. 29 września 2016 r. Akcja ta ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie mają okazję nadrobić zaległości, a dorośli mogą pochwalić się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Osoba, która w tym dniu zda egzamin z jej znajomości otrzymuje tytuł MT EXPERT. W związku z tym od poniedziałku 26 września do środy 28 września przeprowadzimy w naszej placówce zabawy przygotowujące do egzaminu. Będą je nadzorować uczniowie wybrani do komisji egzaminacyjnych oraz nauczyciele matematyki. Egzaminy odbędą się w czwartek 29 września od godziny 8.00 do godziny 11.30. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych.
                                                                      
                                                                                                     Koordynatorzy lokalni: Ewa Frączek-Osuch i Ewa Gruszczyńska
.....................................................
VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
29 września 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia powołani spośród uczniów klas IV – VI  egzaminatorzy pracowali w trzech komisjach, sprawdzając znajomość tabliczki mnożenia u wszystkich chętnych, którzy zgłosili się na egzamin. Dodatkowo na zewnątrz szkoły egzaminy przeprowadzał Patrol Egzaminacyjny. Przepytywał przechodniów, a także urzędników w Urzędzie Gminy oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Basenu „Perła” w Nowinach, pana Jacka Kanię. Dla uczniów, którzy otrzymali certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz egzaminatorów zorganizowane zostały zabawy sportowe z tabliczką mnożenia i łamigłówkami. Najlepszych znawców tabliczki mnożenia nagrodzono ocenami. Dzień ten był świetną okazja do utrwalenia podstawowych umiejętności rachunkowych w zakresie mnożenia. Uczniowie będący egzaminatorami  poczuli się docenieni tym, że pełnią ważna funkcję. Wszystkim, którzy zdali egzamin z tabliczki mnożenia gratulujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.
 
                                                                                                                                    Ewa Frączek-Osuch, Ewa Gruszczyńska
.....................................
5 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kowali odbył się XVIII Gminny Konkurs Matematyczny klas V. W tym roku konkurs miał charakter rozgrywek grupowych. Trzyosobowe drużyny ze wszystkich klas piątych z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny zmierzyły się rozwiązując wylosowane zadania matematyczne za 1, 3 i 5 punktów. Miło nam poinformować, że reprezentacja klasy V a zajęła I miejsce, a reprezentacja klasy V c – III miejsce. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek i dyplomy, a przedstawiciele klas, które stanęły na podium dodatkowo zostali nagrodzeni drobnymi prezentami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
..............................................
W marcu 2017 roku odbył się III etap IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, który jest organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Wszyscy trzymaliśmy kciuki i już wiemy, że Maciej Pędzich, uczeń klasy VI d został laureatem konkursu plasując się bardzo wysoko. Nasz zwycięzca jest dziewiąty w województwie. Maciek uzyskał łącznie 97 punktów, w tym 69 punktów z części pisemnej i 28 punktów z części ustnej. Nasz uczeń włożył ogrom pracy w przygotowanie się do konkursu. Swój sukces osiągnął nie tylko dzięki pracy nad tysiącami ćwiczeń z gramatyki, słownictwa ale również dzięki zamiłowaniu do języka angielskiego. Nasz laureat mówi a nawet myśli po angielsku, czyta angielską literaturę i ogląda filmy anglojęzyczne. Maciek swą pracowitością, ciekawością poznania tego języka doprowadził do osiągnięcia takiego sukcesu.
Etap III składał się z część pisemnej, w której Maciek musiał wykazać się bardzo wysoką wiedzą gramatyczno-leksykalną i wiedzą o krajach anglojęzycznych w zakresie kultury, literatury, historii oraz życia codziennego oraz znajomością lektury pt. “The Secret Garden”.
Część ustna obejmowała:
a) autoprezentację, mającą charakter wolnej wypowiedzi, w której Maciek przedstawił siebie i swoje zainteresowania
b) rozmowę z egzaminatorem na temat lektury, ocenie podlegało bogactwo treściowe i leksykalne wypowiedzi oraz stopień jej gramatycznej i fonetycznej poprawności.
Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej nasz laureat otrzymuje celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z języka angielskiego, a także pamiątkowy medal Laureata Konkursu. Uroczyste wręczenie dyplomów i medali odbyło się 25 kwietnia 2017 r. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takiego utalentowanego ucznia.
......................................
24 kwietnia 2017 r. odbył się XVIII Gminny Konkurs Matematyczny. Uczestnikami były trzyosobowe reprezentacje klas szóstych ze Szkół Podstawowych w Nowinach (4 klasy), w Bolechowicach i w Kowali. Reprezentanci naszej szkoły zajęli miejsca na podium: I miejsce zajęła reprezentacja z klasy VI c, II miejsce z klasy VI d, III miejsce z klasy VI b. Osoby te dostały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
......................................
Ogólnopolski Konkurs Zuch
W dniach 9 - 10.05.2017 r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Zuch dla klas I-III, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej.
Pierwszego dnia uczniowie z klas II i III pisali zintegrowany sprawdzian zróżnicowany w zależności od klasy.
Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Test konkursowy zawierał pytania o różnej skali trudności i w związku z tym każdy uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności.
10.05.2017 r. dla chętnych uczniów klas III odbył się Konkurs Zuch z języka angielskiego, który sprawdzał znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów. Test konkursowy zawierał 21 pytań o różnej skali trudności. Pytania mogły zawierać jedną lub więcej poprawnych odpowiedzi.
Obydwa konkursy rozwijały wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a ich treść były dostosowane do obowiązującej podstawy programowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi oraz życzymy jak najlepszych wyników.
Szkolni koordynatorzy: Edyta Szwed, Agnieszka Toczek
.......................................
25 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie brali udział uczniowie SP Nowiny, SP Kowala oraz SP Bolechowice. Uczniowie klas piątych wykazali się wiedzą gramatyczno-leksykalną oraz wiadomościami o krajach niemieckojęzycznych. Pierwsze trzy miejsca należały do uczennic naszej szkoły:
1. Natalia Lifke-Dobrzańska
2. Małgorzata Gajek
3. Wiktoria Basiak
Gratulujemy!!!
.....................................
W dniu 31 maja 2017 r. uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Sitkówka-Nowiny uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Wyjazd był nagrodą za udział w XVIII Gminnym Konkursie Matematycznym klas IV – VI. Taka forma nagradzania uczniów stała się tradycją dla najlepszych matematyków z gminnych szkół podstawowych. W tym roku uczniowie zwiedzili łódzkie ZOO i Experymentarium. Podczas zwiedzania Experymentarium dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych „Zagadki Einsteina”. Oprócz wspaniałej zabawy, rozwijały one spostrzegawczość i logiczne myślenie. Wycieczka jest najlepszą formą motywowania uczniów do uczenia się matematyki oraz ich nagradzania; w szczególności wycieczka edukacyjna. Ponadto w trakcie wyjazdu uczniowie ze wszystkich szkół mieli okazję do zapoznania się, wspólnej pracy i integracji w grupach. Zajęcia edukacyjne sprzyjały ukazywaniu praktycznego zastosowania zarówno matematyki, jak i innych przedmiotów ścisłych w otaczającej nas rzeczywistości. Opiekunami wycieczki były: Marzena Janaszek, Ewa Frączek-Osuch – SP Nowiny, Kamila Siciarska – SP Bolechowice i Sylwia Kaczmarczyk – SP Kowala. Galeria foto...
.....................................
Uczniowie klas II i III zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch”, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs polegał na napisaniu zintegrowanego sprawdzianu, który uwzględniał elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej lub z języka angielskiego. Obydwa konkursy rozwijały wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci, a ich treść były dostosowane do obowiązującej podstawy programowej.
Laureaci testu zintegrowanego:
Klasy II
- Zofia Petelicka II a
- Natan Wójcik II a
- Maja Konieczna II a
- Jakub Adamczyk II d
- Olgierd Grudziecki II d
- Anna Kaczmarska II a
- Jowita Gryń II a
- Marcel Szumera II a
- Julia Piętek II a
- Julia Kopolovets II d
Klasy III
- Maja Lech III a
Laureatką z języka angielskiego została Olivia Prokopoudi z klasy III c.
Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy wyników.
 
Szkolni koordynatorzy: Edyta Szwed, Agnieszka Toczek
.....................................
1 marca 2018 r. w Bolechowicach odbył się XIX Gminny Konkurs Matematyczny klas IV. Był to konkurs grupowy i polegał na rozwiązaniu wylosowanych zadań za 1, 3 i 5 punktów. Z naszej szkoły III miejsce zajęła klasa IVc. Uczniom gratulujemy.
......................................
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł informatyczny". Są to: Jan Wójcik - klasa V a, Jan Korba - klasa VII c, Maciej Pędzich - klasa VII d. Wyróżnionym uczniom i Wszystkim Uczestnikom z naszej szkoły składamy gorące gratulacje i życzymy dalszych sukcesów informatycznych.
...................................
Ogólnopolski Konkurs ALFIK Historyczny odbył się 14 marca 2018 r. Brało w nim udział 18 uczniów naszej szkoły:
Klasy V - 7 uczniów
Klasy VI - 5 uczniów
Klasy VII - 6 uczniów
Celem konkursu jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii, zarówno tej bliższej, dotyczącej dziejów Polski, jak i tej, która obejmuje wiedzę o przeszłości Europy i świata. Nadrzędne jest kreowanie tzw. myślenia historycznego, kojarzenia faktów i łączenia ich w ciąg przyczynowo-skutkowy. Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiego  programu edukacyjnego Łowców Talentów - Jersz. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką Haliny Topór.
Oto lista uczniów, którzy w konkursie ALFIK Jersz Łowcy Talentów uzyskali najwięcej punktów:
Klasa V – Jan Wamej - I miejsce w województwie świętokrzyskim,
Klasa V – Maciej Niziołek - II miejsce w województwie świętokrzyskim,
Klasa VI – Weronika Jaworska - I miejsce w województwie świętokrzyskim,
Klasa VII – Zuzanna Gajewska - VIII miejsce w województwie świętokrzyskim,
Program uhonorował za osiągnięcia dydaktyczne uczniów i zaangażowanie szkoły otrzymaniem wyróżnień w postaci Certyfikat Łowcy Talentów dla p. dyrektor Sylwii Trepka i Haliny Topór.
Wyniki pozostałych uczniów:
Klasa piąta:
Jan Wójcik - 3 miejsce w województwie
Jan Skowronek - 4 miejsce w województwie
Michał Kumor - 5 miejsce w województwie
Piotr Kot - 6  miejsce w województwie
Klasa szósta:
Maja Mroczek - 2 miejsce w województwie
Ksawery Wieczorek – 3 miejsce w województwie
Mateusz Mazur - 4 miejsce w województwie
Klasa siódma:
Nikola Kotońska - 9 miejsce w województwie
Dagmara Kozieł - 10 miejsce w województwie
Maja Mioduszewska - 11 miejsce w województwie
.....................................
ZACZĘŁO SIĘ NA WESTERPLATTE…
W miesiącu kwietniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową im. „Bohaterów Westerplatte” w Kielcach. Celem konkursu było propagowanie postaw i wartości związanych z bohaterską obroną Westerplatte przez polskich żołnierzy we wrześniu 1939 r. oraz przypomnienie wydarzeń i postaci związanych z historią II wojny światowej.
W pierwszej kategorii  dla uczniów klas IV-V szczególne wyróżnienie zdobyła Anna Wawrzeńczyk, uczennica klasy V.
W drugiej kategorii (klasy VI-VII) -  Oliwia Staniec z klasy VI zdobyła II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!
.....................................
Uczniowie klas VII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym GALILEO. Zakres tematyczny obejmował treści zawarte w podstawie programowej geografii dotyczące Polski: położenie i granice, podział administracyjny, środowisko przyrodnicze oraz ogólną znajomość mapy.
Najlepszy wynik uzyskały: Dagmara Kozieł i Klaudia Peroń, które zajęły ex aequo 9 miejsce w Polsce na 637 uczestników.
Na kolejnych miejscach uplasowali się:
Maja Mioduszewska – 11 miejsce w Polsce
Zuzanna Wojsa - 15 miejsce w  Polsce
Nikola Kotońska - 19 miejsce  w Polsce
Gabriela Paw - 19 miejsce w Polsce
Martyna Palmąka - 20 miejsce w Polsce
Igor Madej - wyróżnienie
Zuzanna Leś - wyróżnienie
Jan Korba – wyróżnienie
Gabriela Majchrzyk - wyróżnienie
Julia Miś – wyróżnienie
Filip Dorowski – wyróżnienie.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
 
Szkolny organizator: Edyta Szwed
.....................................
15 marca 2018 roku chętni uczniowie naszej szkoły przystąpili do międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny". W zależności od klasy uczestnicy rozwiązywali różne testy. Dla szkół podstawowych przewidziane są cztery kategorie: „Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin” i „Kadet”. Miło nam poinformować, że wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
Januszek Wiktor  - kl. III c
Kozieł Gabriela – kl. III b
Wierzbicki Karol – kl. V a
Kasprzycka Aleksandra – kl. VII d
Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.
......................................
28 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach odbył się Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie brali udział uczniowie SP Nowiny, SP Kowala oraz SP Bolechowice. Uczniowie klas piątych wykazali się wiedzą gramatyczno-leksykalną oraz wiadomościami o krajach niemieckojęzycznych. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody, a pozostali drobne upominki. Chociaż walka była wyrównana, to najlepsi okazali się:
1. Julia Kruk – SP Bolechowice
2. Maria Frączek – SP Kowala
3. Melania Szymkiewicz - SP Kowala.
......................................
Najlepsi matematycy na wycieczce
W dniu 4 czerwca 2018 r. uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Sitkówka – Nowiny uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Uczestnikami wycieczki byli laureaci XIX Gminnego Konkursu Matematycznego klas IV – VII. Taka forma nagradzania uczniów stała się tradycją dla najlepszych matematyków z gminnych szkół podstawowych. W tym roku uczniowie brali udział w warsztatach „Matematyka dźwiękiem” oraz w wystawie interaktywnej „Nauki dawne i niedawne” zorganizowane przez Uniwersytet Jagielloński. Zajęcia oprócz wspaniałej zabawy, rozwijały spostrzegawczość i logiczne myślenie. Wyróżnieni zwiedzili  również muzeum uniwersyteckie podziwiając m.in. medal Nagrody Nobla czy statuetkę Oscara. Wyjazd na zajęcia edukacyjne połączony był  ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków Krakowa: Wawelu, Sukiennic czy Kościoła Mariackiego. Wycieczka jest najlepszą formą motywowania uczniów do uczenia się matematyki oraz ich nagradzania; w szczególności wycieczka edukacyjna. Ponadto w trakcie wyjazdu uczniowie ze wszystkich szkół mieli okazję do zapoznania się, wspólnej pracy i integracji w grupach. Zajęcia edukacyjne sprzyjały ukazywaniu praktycznego zastosowania zarówno matematyki, jak i innych przedmiotów ścisłych w otaczającej nas rzeczywistości. Opiekunami wycieczki były: Marzena Janaszek, Ewa Frączek-Osuch – nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowinach, Bogna Kuźmuk – nauczyciel Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach i Anna Łukasiewicz – dyrektor Zespołu Placówek  Integracyjnych w Kowali. Współorganizatorem i sponsorem wycieczki był organ prowadzący szkołę – Gmina Sitkówka-Nowiny. Tradycja organizowania wyjazdów edukacyjnych jako formy nagradzania uczniów jest ciekawą propozycją dla zdolnych uczniów, pobudzającą ich do dalszej pracy i rozwoju własnych zainteresowań
...................................
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „BARWY NIEPODLEGŁE” ORGANIZOWANY PRZEZ KLUB WOJSKOWY CENTRUM PRZYGOTOWAŃ DO MISJI ZAGRANICZNYCH W KIELCACH
 
SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTEGO ROZDANIA NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ
 
W dniu 20 VI 2018 roku w Klubie Wojskowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Barwy Niepodległe”
 
Uczestniczyła w tym konkursie także uczennica klasy III c naszej szkoły Erika Gervasi, której jury konkursowe przyznało wyróżnienie. Podczas uroczystej gali otrzymała z rąk Zastępcy Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych Pana ppłk Kazimierza Lesiaka dyplom, puchar i album z reprodukcjami dzieł wybitnych malarzy polskich.
 
Erika na konkurs przygotowała pracę pt.: „My Dzieci Tej Naszej Ziemi – Biało – Czerwonej”. W artystycznej formie plakatu ujęła swój osobisty, dziecięcy stosunek do Polski, jej historii, do polskiej tradycji patriotycznej.
 
Cieszymy się serdecznie z jej sukcesu. Ten sukces przyszedł w atmosferze życzliwego wsparcia ze strony Jej Mamy, Dyrekcji Szkoły (Szkoły przygotowującej się w bieżącym roku do wielkich obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100-lecia Czynu swojego Patrona), Wychowawczyni Ilony Jaroszek-Kruk i opiekuna Klubu Młodych Patriotów Adama Pepasińskiego.
 
Organizatorzy konkursu pamiętali o historycznych więzach łączących Centrum Wojskowe na Bukówce z Naszą Szkołą. Wręczyli Pani Dyrektor Joannie Wojcieszyńskiej specjalne podziękowania za zaangażowanie w promocję konkursu i związanych z wojskiem polskich tradycji patriotycznych na terenie nowińskiej szkoły podstawowej.
 
Erice Gervasi serdecznie wszyscy gratulujemy i cieszymy się z jej wielkiego osiągnięcia. Życzymy kolejnych w następnych latach. Niech jak najlepiej rozwija swój talent.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego