Konkursy - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkursy

Rok szkolny2018/19
.........................................
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole  Konkurs Poezji Patriotycznej Moja Ojczyzna. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów  reprezentujących klasy IV-V zwyciężyła uczennica klasy IV d Julia Kopolovets, a drugie i trzecie miejsce przyznano kolejno - Jakubowi  Kumańskiemu z klasy IV b i Mai Lech z klasy V a. W kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce przyznano Amelii  Szymkiewicz z klasy VII a, drugie - Zuzannie Wojsie z VIII b oraz  Maciejowi Bątorowi z VII c, zaś na trzecim miejscu uplasowały się uczennice - Natasza Kasprzycka z VI c i Natalia Żelezik z VIII d.
Wszyscy uczestnicy konkursu z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem  wygłaszali wiersze polskich poetów traktujące o urodzie ojczystego  krajobrazu, miłości do Ojczyzny i działaniach podejmowanych dla  odzyskania niepodległości. Recytacje  poruszyły czułe struny uczuć  słuchających, wzbudziły ich zachwyt i autentyczny aplauz. Ta lekcja  pięknego słowa stała się także lekcją chwytającego za serce patriotyzmu. Nagrodami w konkursie były książki ufundowane przez Panią Dyrektor oraz pamiątkowe dyplomy.
Nauczyciele języka polskiego
Uczennica klasy VII c - Wiktoria Basiak- zdobyła wyróżnienie w Konkursie Pieśni i Piosenki Niepodległościowej, organizowanego w ramach Festynu Edukacyjno-Historycznego „Leśną Drogą Ku Niepodległości” Organizatorami konkursu był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, których założeniem jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości obywatelskiej i kulturowej. Konkurs odbył się 11.10.2018 r. w Kijach.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego