Rok 2021/22 - Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Rok 2021/22

Biblioteka
X Edycja Narodowego Czytania
13 września 2021 r. odbyło się w naszej szkole jubileuszowe X Narodowe Czytanie. Tegoroczna lekturą była ,,Moralność pani Dulskiej’’ Gabrieli Zapolskiej.
Spotkanie rozpoczęło krótkie wystąpienie przybliżające ideę Narodowego Czytania oraz postać autorki dramatu. Następnie uczniowie klas ósmych zaprezentowali fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej.
Zgromadzeni mieli możliwość wysłuchać recytacji treści dramatu pozwalających poznać główną bohaterkę utworu i jej córki: Hesię i Melę oraz syna Zbyszka.
Głośne czytanie wybranych utworów to wspaniała akcja promująca czytelnictwo. Pragniemy, aby była kontynuowana w naszej szkole.
Organizatorzy:
Agnieszka Nowak
Krystyna Banasik-Gajos
...............................................
Czytajmy dzieciom!
 
Już od dawna wiadomo, że głośne czytanie bajek dzieciom rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Od 2001 roku, w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Natomiast data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W związku z obchodem tego dnia w czytelni naszej szkolnej biblioteki odbyło się wspólne głośne czytanie w niewielkich grupach uczniów.
 
Biblioteka szkolna
Aktualizacja: pażdziernik 2021 r.
Admin: MS
Wróć do spisu treści