Klasy I-III - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Klasy I-III

Organizacje szkolne > Samorząd Ucz.
.....................................
W Szkole Podstawowej w Nowinach działa Samorząd Uczniowski klas I-III. Opiekunami są: Marzena Kordalska, Anna Koźmińska, Małgorzata Swatowska.
Samorząd działa według ściśle opracowanego planu, który uwzględnia kalendarz roku szkolnego, potrzeby uczniów oraz środowiska. W ramach swojej działalności cyklicznie przygotowuje i przeprowadza apele porządkowe mające na celu propagowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań w szkole i poza nią. Jest inicjatorem akcji charytatywnych, konkursów oraz propaguje i promuje powszechnie znane inicjatywy. Oprócz apeli porządkowych odbywają się apele poświęcone prawom dziecka, bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych, bezpieczeństwu na co dzień w różnych okolicznościach – apele te urozmaicane są prezentacjami multimedialnymi i występami uczniów.
...................................................
W piątek 29 września 2017 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Chłopaka - muszki  i krawata". Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III zaprosili wszystkich chłopców ubranych w krawaty lub muszki do  świętowania, każdy dostał słodki prezent. Jak co roku w tym dniu panowała radosna atmosfera wśród "małych dżentelmenów".
...................................
15 listopada w naszej szkole opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas  1-3 zorganizowali ''Odblaskowy dzień" dla uczniów klas młodszych.  Szkolne korytarze zaroiły się w tym dniu od dzieci noszących odblaskowe  ubiory. Uczniowie uczestniczyli w apelu promującym noszenie odblasków -  takich niewielkich, a mogących uratować życie. Zachęcały wszystkich  dorosłych do noszenia elementów odblaskowych.
...................................
Samorząd Uczniowski klas I-III ogłosił 8 marca "Dniem Sukienki". W tym dniu wszystkie małe kobietki przyszły ubrane do szkoły w przepiękne sukienki. Dziewczynki miały okazję zaprezentować stroje na sali gimnastycznej, każda ubrana w sukienkę otrzymała słodki upominek.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego