Klasy I-III - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Klasy I-III

Organizacje szkolne > Samorząd Ucz.
.....................................
W Szkole Podstawowej w Nowinach działa Samorząd Uczniowski klas I-III. Opiekunami są: Agnieszka Toczek, Anna Koźmińska, Małgorzata Swatowska.
Samorząd  działa według ściśle opracowanego planu, który uwzględnia kalendarz  roku szkolnego, potrzeby uczniów oraz środowiska. W ramach swojej  działalności cyklicznie przygotowuje i przeprowadza apele porządkowe  mające na celu propagowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań w  szkole i poza nią. Jest inicjatorem akcji charytatywnych, konkursów oraz  propaguje i promuje powszechnie znane inicjatywy. Oprócz apeli  porządkowych odbywają się apele poświęcone prawom dziecka,  bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych, bezpieczeństwu na co dzień w  różnych okolicznościach – apele te urozmaicane są prezentacjami multimedialnymi i występami uczniów.
.....................................
Rok szkolny 2018/19
....................................
Witaj Wiosno!
20 oraz 21 marca 2019 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III uroczyście obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny, a także Światowy Dzień Lasu. Każda klasa podczas zajęć plastycznych przygotowała plakat przedstawiający jeden z wiosennych kwiatów leśnych objętych ochroną. W klasach odbyły się konkursy, quizy i gry dydaktyczne o tematyce leśnej. Dzień zakończył wesoły, wiosenny korowód uliczkami Nowin wszystkich klas z gaikami zielonymi, balonami i kolorowymi kwiatami, połączony z poszukiwaniem pierwszych znaków wiosny. Opiekunowie projektu „Czyste powietrze” oraz Samorządu Uczniowskiego klas I-III przygotowali wystawę „Las”, na której wyeksponowano mieszkańców lasu, gatunki drzew polskich lasów, leśne kwiaty objęte ochroną oraz mapę myśli dotyczącą korzyści płynących z lasu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Informacje zaprezentowane na wystawie nauczyciele wykorzystują w czasie zajęć lekcyjnych.  
K. Borysiuk, A. Koźmińska, M. Swatowska
....................................
W klasach I-III 8 marca odbył się pod hasłem ,,Dzień spódnicy i fantazyjnej fryzury”. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski klas młodszych.
....................................
W lutym 2019 roku, z okazji Dnia Kota odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem ,,Koty, kotki, koteczki”. Organizatorami byli opiekunowie SU klas młodszych.
.....................................
11 stycznia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III wraz ze Szkolnym Klubem Bezpieczeństwa zorganizowali apel dotyczący bezpieczeństwa uczniów podczas ferii. Zaproszony Policjant rozmawiał z uczniami o tym, jak bezpiecznie wypoczywać w czasie wolnym, gdzie zorganizować kulig, oraz jak zachowywać się na stoku, aby bezpiecznie cieszyć się zimowymi sportami. Uczniowie przypominali ważne numery alarmowe oraz udzielali trafnych odpowiedzi na pytania Policjanta. Na zakończenie spotkania wszyscy życzyli udanych i bezpiecznych ferii 2018.
.....................................
Szkolne Walentynki 2019
Z inicjatywy opiekunów SU klas I-III na szkolnym korytarzu pojawiło się ,,Drzewko dobrych życzeń”, na którym chętne dzieci mogły powiesić walentynkowe życzenia dla koleżanek i kolegów, przyjaciół, nauczycieli i rodziców. Drzewko cieszyło się dużym zainteresowaniem w czasie przerw.
........................................
Z okazji Dnia Kundelka Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował zbiórkę karmy oraz rzeczy do ocieplenia kojców (koce, ręczniki, poduszki) dla psów ze schroniska w Nowinach. Celem akcji była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Pracownicy schroniska serdecznie dziękują uczniom za okazaną pomoc.
......................................
Mikołajki w naszej szkole...
 
....................................
Jak nakazuje tradycja w wigilię imienin Andrzeja, Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował andrzejkowe wróżby. W ten dzień uczennice klasy III a przebrane za wróżki przepowiadały wszystkim chętnym co ich czeka w przyszłości. Katalog wróżb był obszerny, a każdy chciał wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dużo śmiechu dostarczyły dzieciom przepowiednie, wszyscy gorączkowo czekali na to, aby dowiedzieć się kto będzie bogaty i komu się powiedzie. Czy wróżby się spełnią to zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
....................................
Co roku w listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III w tym roku wraz z uczniami klas młodszych zorganizowali obchody w naszej szkole. Dzieci z klas I-III przyniosły do szkoły swoje misie, oraz przygotowywały laurki z życzeniami dla Misia. Prace uczniów zostały wywieszone na korytarzu dolnym i górnym. W Dniu Pluszowego Misia każdy tulił swojego pluszaczka i opowiadał dlaczego go kocha.
Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował obchody Dnia Chłopaka pod hasłem"Dzień Chłopaka - koszuli i krawata". 28 września chłopcy z klas I-III przyszli do szkoły ubrani w koszule, mieli też krawaty i prezentowali się niezwykle elegancko. Każdy chłopak dostał życzenia i słodki upominek z okazji swojego święta.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego