Klasy I-III - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Klasy I-III

Organizacje szkolne > Samorząd Ucz.
.....................................
W Szkole Podstawowej w Nowinach działa Samorząd Uczniowski klas I-III. Opiekunami są: Agnieszka Toczek, Anna Koźmińska, Małgorzata Swatowska.
Samorząd  działa według ściśle opracowanego planu, który uwzględnia kalendarz  roku szkolnego, potrzeby uczniów oraz środowiska. W ramach swojej  działalności cyklicznie przygotowuje i przeprowadza apele porządkowe  mające na celu propagowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań w  szkole i poza nią. Jest inicjatorem akcji charytatywnych, konkursów oraz  propaguje i promuje powszechnie znane inicjatywy. Oprócz apeli  porządkowych odbywają się apele poświęcone prawom dziecka,  bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych, bezpieczeństwu na co dzień w  różnych okolicznościach – apele te urozmaicane są prezentacjami multimedialnymi i występami uczniów.
...................................................
W piątek 29 września 2017 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Chłopaka - muszki  i krawata". Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III zaprosili wszystkich chłopców ubranych w krawaty lub muszki do  świętowania, każdy dostał słodki prezent. Jak co roku w tym dniu panowała radosna atmosfera wśród "małych dżentelmenów".
...................................
15 listopada w naszej szkole opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas  1-3 zorganizowali ''Odblaskowy dzień" dla uczniów klas młodszych.  Szkolne korytarze zaroiły się w tym dniu od dzieci noszących odblaskowe  ubiory. Uczniowie uczestniczyli w apelu promującym noszenie odblasków -  takich niewielkich, a mogących uratować życie. Zachęcały wszystkich  dorosłych do noszenia elementów odblaskowych.
...................................
Samorząd Uczniowski klas I-III ogłosił 8 marca "Dniem Sukienki". W tym dniu wszystkie małe kobietki przyszły ubrane do szkoły w przepiękne sukienki. Dziewczynki miały okazję zaprezentować stroje na sali gimnastycznej, każda ubrana w sukienkę otrzymała słodki upominek.
.....................................
Dzień Mleka został ustanowiony przez Organizację do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), a obchodzony jest 25 maja. Głównym jego celem jest popularyzacja mleka i produktów mlecznych jako elementów codziennego jadłospisu.
Z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas I-III 23 maja w naszej szkole obchodzono po raz pierwszy Dzień Mleka. Uczniowie każdej klasy przygotowali plakaty z hasłem reklamującym mleko. W czasie przerw na specjalnie urządzonym stoisku dzieci mogły poczęstować się produktami mlecznymi. W czasie zajęć lekcyjnych dzieci poznawały wartości odżywcze mleka, przygotowywały i spożywały koktajle mleczno-owocowe. Kolorem przewodnim w tym dniu w naszej szkole była biel. Uczniowie klas I-III przyszli ubrani na biało. Na korytarzu szkolnym pojawiły się tematyczne gazetki i dekoracje.
.....................................
1 czerwca w naszej szkole opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III zainicjowali akcję "Wakacyjna oś czasu". Informuje ona uczniów o ilości dni nauki, które zostały do końca roku szkolnego i upragnionych przez dzieci wakacji.
......................................
20 czerwca 2018 r. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III zorganizowali apel porządkowy "Bezpieczne wakacje". Uczniowie czekając na upragnione  wakacje, nie mogą zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas wolnego czasu. Opiekunowie zwrócili uwagę na bezpieczeństwo nad wodą, w górach, podczas wycieczek rowerowych oraz na podwórku. Uczniowie przypomnieli numery do służb, pamiętając, że dzwoni się tylko w sytuacjach alarmowych. Zorganizowany został również konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Brali w nim udział uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną. Prace zostały wywieszone na dolnym holu, przy "Wakacyjnej osi czasu ".
.....................................
Rok szkolny 2018/19
Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował obchody Dnia Chłopaka pod hasłem"Dzień Chłopaka - koszuli i krawata". 28 września chłopcy z klas I-III przyszli do szkoły ubrani w koszule, mieli też krawaty i prezentowali się niezwykle elegancko. Każdy chłopak dostał życzenia i słodki upominek z okazji swojego święta.
....................................
Co roku w listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas I-III w tym roku wraz z uczniami klas młodszych zorganizowali obchody w naszej szkole. Dzieci z klas I-III przyniosły do szkoły swoje misie, oraz przygotowywały laurki z życzeniami dla Misia. Prace uczniów zostały wywieszone na korytarzu dolnym i górnym. W Dniu Pluszowego Misia każdy tulił swojego pluszaczka i opowiadał dlaczego go kocha.
 
....................................
Jak nakazuje tradycja w wigilię imienin Andrzeja, Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował andrzejkowe wróżby. W ten dzień uczennice klasy III a przebrane za wróżki przepowiadały wszystkim chętnym co ich czeka w przyszłości. Katalog wróżb był obszerny, a każdy chciał wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dużo śmiechu dostarczyły dzieciom przepowiednie, wszyscy gorączkowo czekali na to, aby dowiedzieć się kto będzie bogaty i komu się powiedzie. Czy wróżby się spełnią to zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego