Rok szkolny2018/19 - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Rok szkolny2018/19

Erasmus+ > Imagine yourself...
.....................................
 
Zaczynamy drugi rok projektu!
Kolejny etap realizacji projektu wiąże się z tematem Technology and People. Głównym założeniem tego bloku tematycznego jest zwrócenie uwagi na użyteczność wszelakiej technologii w życiu każdego człowieka. Nasi uczniowie stworzyli makiety i modele, wykonane między innymi z surowców wtórnych, które były przykładami uzyskiwania  energii ze źródeł odnawialnych tj. wody, wiatru i słońca.
Kolejnym zadaniem było stworzenie filmu na temat użyteczności wszelakich urządzeń  w codziennym życiu ludzi. Rezultaty pracy naszych uczniów będą prezentowane na spotkaniu  w Rzymie już w październiku.
 
Rzym bez tajemnic!!!
W dniach 21-27 października 2018 r. delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły przebywała w Rzymie. Uczniowie mieli okazję szlifować język angielski, zacieśniać relacje z rówieśnikami z innych państw a także obcować z pięknymi zabytkami wiecznego miasta.
Kilka słów od naszych uczniów:
 
Poniedziałek:
Pierwszy dzień naszej wycieczki rozpoczął się pozytywnie i z uśmiechem przywitaliśmy nowy dzień. Wstaliśmy dość wcześnie, zjedliśmy pożywne śniadanie i udaliśmy się do szkoły naszych rówieśników. Włosi przywitali nas z wielka radością i przygotowali dla nas małe przedstawienie. Następnie wybraliśmy się do pobliskiego parku, zjedliśmy tam lunch i otrzymaliśmy zadanie. Polegało ono na sfotografowaniu wyznaczonych obiektów. Potem wróciliśmy do szkoły i odbyły się zajęcia jogi. Dzień zakończyliśmy pyszną włoską pizzą.

Wtorek:
Kolejny słoneczny  dzień zaczęliśmy od wizyty w szkole don Paolo Albera. Naszym zadaniem było stworzenie cyfrowego kalendarza pt. ,,Health and wellness””. Wykorzystaliśmy tam zrobione dnia poprzedniego zdjęcia. Z aktywnością poradziliśmy sobie doskonale! Następnie udaliśmy się na lekcję przygotowaną przez naszych tureckich przyjaciół o technologii w życiu codziennym. Po południu zwiedzaliśmy Koloseum i fora cesarskie. Po przebyciu około 10 kilometrów i zjedzeniu pizzy,  udaliśmy się do hotelu na zasłużony wypoczynek.
 
Środa:
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wczesnej pobudki. Następnie zjedliśmy smaczne śniadanie i udaliśmy się do szkoły naszych przyjaciół z Włoch. Podczas zajęć w szkole zrobiliśmy makietę ukazującą wykorzystywanie energii alternatywnej i surowców wtórnych. Po południu kontynuowaliśmy zwiedzanie zabytków Rzymu. Wieczorem udaliśmy się na kolację. Dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką, podczas której tańczyliśmy i dobrze bawiliśmy się.
 
Czwartek:
Dziś rano wstaliśmy o 7.30 i zjedliśmy śniadanie. Po godzinie poszliśmy na metro i pojechaliśmy do centrum miasta. Tam spotkaliśmy kolegów z Rumuni, Bułgarii i Włoch. Pani przewodnik rozdała nam odbiorniki dzięki, którym słyszeliśmy przez słuchawkę, co do nas mówi. Następnie wraz z 3 krajami poszliśmy pod biuro wodza włoskich faszystów - Benito Mussoliniego. Po obejrzeniu budynku z zewnątrz przeszliśmy na wzgórze Kapitol. Po zobaczeniu najważniejszego wzgórza Rzymu, poszliśmy zwiedzić Panteon. Po zobaczeniu zabytkowej świątyni przeszliśmy na plac Piazza Navona na, której widzieliśmy kościół św. Agnieszki w Agonie oraz Fontannę Czterech Rzek. Następnie poszliśmy na pięcioprzęsłowy Most św. Anioła przechodzący nad Tybrem, na którym się rozstaliśmy. Nasza polska grupa przechodząc przez Watykan dotarła do McDonald's, gdzie wspólnie zjedliśmy lunch. Po skończonym posiłku mieliśmy niewiele czasu na kupno pamiątek. Po zakupach szybko poszliśmy do szkoły na zajęcia, na których  własnoręczne robiliśmy pizze. Po skosztowaniu wypieku i ogłoszeniu zwycięzców konkursów poszliśmy na lekcje geografii prowadzoną przez drużynę z Turcji, na której oglądaliśmy prezentacje dotyczące krajów Erasmus+ Future. Pod koniec lekcji Turcy poczęstowali nas słodyczami ze swojego kraju. Po lekcji wraz z Rumuniom poszliśmy na wspólną kolację. Bardzo dobrze nam się z nimi rozmawiało. To był bardzo udany dzień.
 
Piątek:
Kolejny dzień zaczęliśmy od wczesnej pobudki. Z samego rana udaliśmy się w stronę metra. Zwiedziliśmy dwie bazyliki i weszliśmy po świętych schodach. Następnie zjedliśmy szybki lunch. Przechadzaliśmy się rzymskimi uliczkami i robiliśmy zakupy. Widzieliśmy również słynną fontannę Di Trevi i Hiszpańskie Schody. Wieczorem odbyła się impreza pożegnalna, na której zakończyliśmy nasz wyjazd.

Uczniowie: Zuzanna Guz, Alicja Piotrowska, Małgorzata Gajek, Wiktor Seweryn, Dawid Krzyworzeka
Nauczyciele: Joanna Wojcieszyńska, Iwona Majchrzyk, Małgorzata Kościelecka, Ilona Przybysławska.

Nasza fotorelacja:
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego