Rok szkolny2017/18 - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Rok szkolny2017/18

Erasmus+ > Imagine yourself...
......................................
Nowy projekt - nowe możliwości w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach
 
We wrześniu Polska Agencja Narodowa ogłosiła wyniki pierwszej rundy selekcyjnej w sektorze Edukacja Szkolna w programie Erasmus Plus. Ku naszej radości projekt, który złożyliśmy w marcu, znalazł się w grupie dofinansowanych. Okazało się również, że jest to jedyny zaakceptowany wniosek aplikacyjny z województwa świętokrzyskiego, w którym koordynatorem jest strona polska, czyli nasza szkoła.
 
Przez kolejne dwa lata będziemy realizować projekt, we współpracy z czterema państwami, zatytułowany ,,Imagine Yourself in Future”. Aktywności projektu dotyczą postrzegania i funkcjonowania młodych ludzi, uczniów w przyszłości. Naszymi partnerami są uczniowie i nauczyciele z Bułgarii, Rumunii, Włoch i Turcji.
 
W projekcie biorą udział uczniowie klas IV-VII. Udział jest dobrowolny. Każda aktywność jest oceniana plusami erasmusowskimi. Najbardziej zaangażowani, będą mogli wziąć udział w mobilnościach.
Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu wpłynie na rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim naszych uczniów, ponadto nauczy ich tolerancji i współpracy w grupie.
 
Zapraszamy do zaglądania na stronę internetową szkoły.
 
Koordynatorzy projektu: Ilona Przybysławska, Iwona Majchrzyk
........................................
......................................
Ruszyła realizacja projektu, pierwsze zadania za nami!!!
Pracę w projekcie rozpoczęliśmy od utworzenia zespołu zadaniowego, w skład którego wchodzą nauczyciele i chętni uczniowie. Ponadto, utworzyliśmy otwartą grupę na portalu społecznościowym Facebook, gdzie będziemy umieszczać wszystkie rezultaty naszej pracy. Grupa nosi nazwę: Erasmus+ Future. Już teraz można zapoznać się tam z uczestnikami projektu. Uczniowie jak i nauczyciele szkół partnerskich umieścili tam krótkie informacje o sobie. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.
....................................
Spotkanie projektowe inaugurujące projekt Erasmus + już za nami…
 
Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła gościła delegacje z krajów partnerskich, realizujących projekt Erasmus+: Imagine Yourself in Future. (Włochy, Rumunia, Bułgaria, Turcja). Już pierwszego dnia odwiedziły one naszą szkołę. Uczniowie tradycyjnie powitali gości chlebem i solą, po czym zaprosili ich na program artystyczny. Tańce, piosenki zachwyciły naszych gości. Pojawił się też Święty Mikołaj, który  z pomocą pani Dyrektor wręczył im prezenty. Goście zwiedzili budynek szkoły, spotkali się ze społecznością uczniowską. Następnie odbyły się warsztaty, podczas których  nauczyciele  z krajów partnerskich wspólnie z naszymi uczniami stworzyli prace plastyczne do tematu: „Pejzaż zimowy”. Po warsztatach wszyscy uczestnicy wzięli udział w I części spotkania projektowego. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentacje przedstawiające kraje partnerskie, szkoły realizujące projekt. Zostali również zapoznani z systemami edukacyjnymi w poszczególnych państwach. W II części spotkania (tylko dla koordynatorów) nakreślono plan działań na następne miesiące, ustalono terminy aktywności, a także zasady wyboru logo projektu. Pełen emocji dzień zakończył się uroczystą kolacją z nauczycielami naszej szkoły. W trakcie kolejnych dni wizyty nasi goście mieli okazję malować bombki według własnego pomysłu w fabryce bombek w Miechowie, podziwiać piękno, pełnego iluminacji świątecznych Krakowa, poznać rękodzieło rzemieślników podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, a także wziąć udział w zabawach integracyjnych w Kopalni Soli  w Bochni. Te trzy dni, pełne wrażeń na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
....................................
Mamy logo!!!
Aktywnością, która zaangażowała nie tylko uczniów, ale i nauczycieli okazał się wybór logo projektu. W pierwszej fazie powstało kilka projektów przygotowanych przez uczniów ze wszystkich państw partnerskich. Zostały one zaprezentowane podczas I spotkania projektowego. Zaraz po spotkaniu wszystkie propozycje zostały umieszczone na Facebook-u. Można je nadal oglądać na grupie Erasmus+Future. Wszyscy członkowie grupy mieli tydzień czasu na to, by zagłosować na najładniejsze i najciekawsze ich zdaniem. Uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w akcję od pierwszego dnia, głosowali przez „Like”.
Oto propozycje:
Po tygodniu okazało się,że najwięcej zwolenników zdobyła propozycja uczniów z Rumunii. Gratulujemy!!!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego