Rok szkolny 2018/19 - Strona domowa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

Przejdź do treści

Menu główne:

Rok szkolny 2018/19

Sport
......................................
Uczniowie klas VI b i VI c Szkoły Podstawowej w Nowinach, wzięli udział w odblaskowym rajdzie rowerowym. Czterdziestu szóstoklasistów przemierzyło 15-kilometrową trasę wiodącą z Nowin do Szewc przez Jaskinię Raj, Czerwoną Górę i Zelejową. Celem rajdu było promowanie turystyki rowerowej, aktywnego, zdrowego spędzania czasu oraz integracja uczniów.
Przed rozpoczęciem rowerowej wycieczki, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem rajdu oraz otrzymali opaski odblaskowe. Kolorowy peleton został podzielony na cztery grupy, liderzy jechali w kamizelkach odblaskowych.
Dzięki uprzejmości Pana Mariusza Wertki - leśniczego Leśnictwa Słowik, po przejechaniu ponad połowy trasy, uczestnicy rajdu mieli możliwość posilenia się przy ognisku smacznymi kiełbaskami. Oczekiwanie na posiłek było dobrym momentem, aby przypomnieć uczniom zasady zachowania ostrożności na drodze. Bardzo pomocne okazały się ulotki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Po czasie przeznaczonym na odpoczynek, uczniowie udali się w drogę powrotną. Towarzyszyły im bardzo dobre humory i piękna, słoneczna pogoda.
......................................
Finał Wojewódzki jest Nasz!
Młodzi zawodnicy z Nowin (rocznik 2009) wywalczyli upragniony awans do Finału Wojewódzkiego w turnieju ,,Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”. XIX edycja zmagań okazała się bardzo udana dla naszych młodych piłkarzy, którzy rywalizując na boiskach w Ćmińsku uzyskali awans. Powiatowe finały stały na dość wysokim poziomie, ale to nasza drużyna po remisie 2-2 z SP Daleszycami, 13-1 z SP Borków i 3-0 z SP Rudki zajęła pierwsze miejsce w tabeli. W meczu półfinałowym zwyciężyliśmy 5-0 SP Piekoszów, a w finale pokonaliśmy SP Strawczyn 4-0. Naszą drużynę reprezentowali zawodnicy w składzie: Igor Bątor, Sebastian Sterna, Filip Miś, Fabian Mazur (najlepszy zawodnik), Mateusz Bernacki, Bartłomiej Jacecko, Brunon Chatys, Oliwier Bieroński, Antoni Palus, Kacper Wencel, Jaś Bielecki. Finał wojewódzki zostanie rozegrany już wiosną na boiskach Gminnego Klubu Sportowego w Nowinach, na który serdecznie zapraszam wszystkich kibiców.
 Szymon Ubożak

....................................
 
Nordic Walking również dla najmłodszych!
 
Nordic Walking to nowy alternatywny sposób na lekcje wychowania fizycznego promującą aktywność ruchową u dzieci i młodzieży poza ,,murami szkoły”. Ta nowa forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami zaskarbia sobie coraz więcej zwolenników tego typu nowej dyscypliny sportu. W porównaniu do zwyczajnego marszu, Nordic Walking angażuje więcej partii mięśni przy mniejszej intensywności, która z kolei powoduje zwiększenie ich aktywności. Dlatego tez w naszej szkole uczniowie klasy Vc zapoczątkowali tego typu aktywność fizyczną, która miejmy nadzieję będzie ciekawą alternatywą dla zajęć z wychowania fizycznego.
 
Ze sportowym pozdrowieniem - Sz. Ubożak
.....................................
5 grudnia 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Bolechowicach odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Mecze rozgrywali zawodnicy z klas IV-VIII ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny.
Naszą szkołę w poszczególnych kategoriach reprezentowali:
Klasa IV - Milena Kempa I m., Malwina Zawadzka II m.,
Franciszek Gołuzd I m., Bartłomiej Jacecko III m.,
Klasa V - Magdalena Zawadzka, Radosław Majdziński I m.,
Karol Palmąka II m.,
Klasa VI - Weronika Moskal I m., Wiktoria Nawrot, Zofia Jastrząb II m., Emilia Jastrząb, Wiktor Kasza I m.,
Hołda Mateusz,
Klasa VII - Jakub Topór I m., Oskar Przeworski,
Klasa VIII - Julia Miś I m., Nikola Grzegorczyk,  Dorowski Filip II m.,
Maksymilian Petelicki III m.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, oraz puchar i dyplom dla szkoły. Celem zawodów było podnoszenie sprawności fizycznej, aktywności i zdrowej rywalizacji. Wspólne rozgrywki na szczeblu gminy przyczyniają się do integracji dzieci z naszego środowiska oraz popularyzacji tenisa stołowego.
 
Sebastian Braksator
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego